Na co zwracać uwagę, przy braniu pożyczki?

Konieczność pozyskania dodatkowych środków finansowych z reguły podyktowana jest nagłą sytuacją. Może być to chęć skorzystania z aktualnej okazji na zakup sprzętu RTV, AGD czy auta po niższej cenie, ale także nieszczęśliwy wypadek wymagający dodatkowych finansów na leczenie bądź rehabilitację. W takich przypadkach często sięga się po pożyczkę, warto przed jej wzięciem zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Czy firma , do której się zwracają Państwo jest rzetelna?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, gdzie mieści się siedziba firmy oraz zweryfikować ją w ogólnodostępnych rejestrach ewidencji, jak np. Krajowy Rejestr Sądowy (KRS) i Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEiDG). Jeżeli siedziba lub filia danej firmy znajduje się w miejscowości, w której Państwo zamieszkują, to można udać się osobiście do takiej placówki. Można także zapoznać się z opiniami oraz referencjami.

Czy spełniają Państwo warunki, aby ubiegać się o pożyczkę?

W tym celu można zapoznać się z warunkami udzielania pożyczek oraz ofertą na dany instrument finansowy, które zazwyczaj znajdują się na stronie. Zalecany jest także kontakt telefoniczny bądź osobisty, co pozwoli wstępnie zapoznać się w wymogami stosowanymi przez firmę.

Jakie dokumenty są konieczne do zebrania przy staraniu się o zastrzyk finansowy?

Zazwyczaj firmy umieszczają na swojej stronie spis dokumentów, jakie należy dostarczyć ubiegając się o finansowanie. Warto sprawdzić czy konieczne jest np. potwierdzenie uzyskiwanych dochodów, zaświadczenia o nie zaleganiu z Urzędy Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Z jakich form pożyczki można skorzystać?

Warto sprawdzić jakie dana firma udostępnia rodzaje instrumentów finansowych. W Zodiak Finanse dostępne są pożyczki m.in. pod zastaw mieszkania, ziemi, nieruchomości, lokalu usługowego. Oferujemy także pożyczki dla firm.

Na jak długo można zapożyczyć się?

Przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego warto zweryfikować na jak długi okres mogą Państwo związać się takim zobowiązaniem. W naszej firmie standardowo jest to przedział czasu od 6 do 12 miesięcy, przy czym umożliwiamy przedłużenie.

Przy braniu pożyczki warto sprawdzić także ewentualne dodatkowe opłaty związane z jej zaciągnięciem, aby nie narazić się na niemiłą niespodziankę. Należy również zapoznać się z warunkami spłaty oraz harmonogramem.